Dąbrowskie Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebujących. Trwają zapisy

Dąbrowskie śniadanie wielkanocne

Redakcja

25 marca 2023

Z myślą o osobach samotnych i potrzebujących z Dąbrowy Górniczej przygotowane będzie Dąbrowskie Śniadanie Wielkanocne. Zapisy prowadzone są do 28 marca. Zgłaszać mogą się również ci, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę.

Paczki ze świątecznym posiłkiem zostaną dostarczone przez wolontariuszy do domów potrzebujących w wielkanocną niedzielę, która w tym roku wypada 9 kwietnia.

Osoby samotne czy znajdujące się w trudnej sytuacji mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku, w godz.10-14, pod numerem 668 573 952. Tam również można przekazywać informacje o mieszkańcach potrzebujących wsparcia. Zapisy prowadzone są do 28 marca- informuje dąbrowski magistrat. 

Każdy, kto ma możliwość pomóc innym w tym szczególnym okresie, także może się zgłosić. Chodzi zarówno o darczyńców, jak i osoby, które włączą się w dowóz paczek do mieszkańców. Zapisy pod numerem 601 208 217.

Świąteczna pomoc, zarówno w czasie Wielkiejnocy jak i Bożego Narodzenia, organizowana w formie dowozu paczek do mieszkańców, w mieście odbywa się od kilku lat. Akcję koordynuje Centrum Aktywności Obywatelskiej, przy wsparciu dąbrowskiego samorządu.

powiązane artykuły:

mobilny urzędnik w Dąbrowie Górniczej
Lokalne 15 marca 2023

Stan zdrowia utrudnia ci poruszanie się, a masz do załatwienia sprawę w Urzędzie Miejskim? Nie ma

program obiad dla seniora w dąbrowie górniczej
Lokalne 16 lutego 2023

W Dąbrowie Górniczej wystartował pilotażowy program „Obiad dla Seniora” skierowany dla osób samo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3