Akcja CBŚP w Rudzie Ślaskiej. Zlikwidowano laboratorium narkotyków syntetycznych

Laboratorium narkotykow w rudzie slaskiej

Redakcja

25 marca 2023

W wynajętym pomieszczeniu magazynowym w Rudzie Śląskiej, policjanci CBŚP ujawnili 3 litry mefedronu, broń palną oraz specjalistyczny sprzęt i substancje niezbędne do produkcji narkotyków. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Mikołowa, którzy są podejrzani o produkcję mefedronu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową dotarli do miejsca, gdzie mogła być produkowana meskalina, pentedron i mefedron. Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa. 20-latek i 36-latek wpadli w momencie, gdy wychodzili z wynajmowanego pomieszczenia, gdzie produkowano nielegalne substancje.

Laboratorium znajdowało się w zakamuflowanym miejscu, do którego prowadziło odrębne wejście za stacją transformatorową w Rudzie Śląskiej. 

-W maleńkim lokalu znajdował się namiot tzw. Growbox z wentylacją i filtrami węglowymi, w celu wyeliminowania zapachów poprodukcyjnych. Podczas likwidacji laboratorium policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt m.in. kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice i inne. Przejęto także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowało się ponad 3 litry mefedronu - relacjonuje policja.

Z ustaleń policjantów wynika, że w tym miejscu laboratorium mogło działać od blisko 2 tygodni.

W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer, które to przekazano do badań przez biegłego - podała policja. 
laboratorium narkotyków ruda śląska

Zatrzymani w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

powiązane artykuły:

3 399759
Lokalne 30 stycznia 2023

Duża akcja Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze tej jednostki zlikwidowali labora

35 714198
Wiadomości 5 lipca 2022

Śląscy policjanci przez kilka miesięcy zbierali informacje związane z działalnością nielegalnego lab

Raciborscy kryminalni
Wiadomości 13 stycznia 2023

Policjanci z Raciborza zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który związany jest z posiadaniem narkot

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3