Darmowe obiady dla seniorów w Dąbrowie Górniczej. Jakie trzeba spełnić warunki?

program obiad dla seniora w dąbrowie górniczej

Redakcja

16 lutego 2023

W Dąbrowie Górniczej wystartował pilotażowy program „Obiad dla Seniora” skierowany dla osób samotnych i potrzebujących. Od przyszłego tygodnia można będzie odbierać karty abonamentowe do restauracji, które biorą udział w projekcie.

Program, który wystartował w Dąbrowie Górniczej powstał z myślą o osobach, w których najbardziej uderzają rosnące ceny żywności, a mianowicie o seniorach. W programie może wziąć udział maksymalnie 500 seniorów.

Jakie trzeba spełnić warunki by móc skorzystać z programu „Obiad dla Seniora”?

Program skierowany jest do mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, a ich dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1800 zł lub 2328 zł w przypadku, gdy mieszkają samotnie. 

Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do godz. 13 w piątek 17 lutego pod numerem telefonu 668 573 952.

Karty abonamentowe do restauracji

Seniorzy, którzy zakwalifikują się do projektu otrzymają karty abonamentowe uprawniające do skorzystania z oferty wybranych dąbrowskich restauracji. Posiłki będą wydawane w ramach przydzielonego uczestnikom miesięcznego abonamentu w wysokości 200 zł. 

Od przyszłego tygodnia – w poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 13:00 – będzie można odebrać karty abonamentowe, podpisać oświadczenia, a także poznać listę restauracji, które biorą udział w projekcie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3