Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Patryk Wronka wraca do GKS-u Katowice

#Regionalna piłka
To wiadomość, na którą czekało wielu kibiców GieKSy. 25-letni napastnik Patryk Wronka podpisał z naszym Klubem roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Tym samym pięciokrotny medalista mistrzostw Polski i laureat Złotego Buka dla Hokeisty Roku 2017 wraca po dwóch latach do Katowic, gdzie w barwach GKS-u sięgał po srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju, a także trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Wronka był wyrażnym liderem punktowych GieKSy w latach 2017-2019, o czym świadczy dorobek w postaci 129 punktów (38 goli + 91 asyst) w 104 ligowych meczach dla naszego Klubu, a także tytuł najlepiej punktującego gracza Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2018/19. Po dwóch sezonach spędzonych w Katowicach Patryk Wronka występował w północnoirlandzkim Belfast Giants oraz francuskim Les Rapaces de Gap, zaś ostatni sezon spędził w GKS-ie Tychy. Nasz napastnik ma w swoim sportowym CV także występy w czeskim Orli Znojmo, hokejowej Lidze Mistrzów oraz reprezentacji Polski, w barwach której występował w rozgrywkach dywizji IA i IB.

Wiemy, że podpisanie kontraktu przez Patryka to elektryzująca informacja dla wielu kibiców GKS-u. W końcu dał się poznać z jak najlepszej strony w trakcie swojego poprzedniego pobytu w Katowicach. Jestem przekonany, że trener Jacek Płachta z powodzeniem wykorzysta największe atuty Patryka, czyli szybkość połączoną z umiejętnością kontroli krążka. Dzięki temu zawodnik ma szanse nawiązać do indywidualnych osiągnięć z wcześniejszych sezonu, co oczywiście pomoże także GKS-owi

stwierdził dyrektor sekcji Roch Bogłowski.

info prasowa 


Komentarze