Nie żyje wójt Gminy Jaworze. Wypadł z okna we Włoszech

Jaroslaw Ostalkiewicz

Redakcja

9 maja, 2023

Nie żyje wójt gminy Jaworze, dr Radosław G. Ostałkiewicz. Zginął w nocy z poniedziałku na wtorek we Włoszech na Sardynii. 

Wójt gminy Jaworze dr Radosław G. Ostałkiewicz pojechał na Sardynie służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska” na Sardynii. O wypadku poinformowały najpierw włoskie media. Przekazały, że z okna hotelu w Cagliari wypadł Polak, który nie przeżył upadku.

Następnie okazało się, że ofiarą był wójt gminy Jaworze. Według włoskiej policji cytowanej przez tamtejsze media, raczej wykluczona została wersja o udziale osób trzecich. Miało dojść do nieszczęśliwego wypadku. Ostałkiewicz miał siedzieć na parapecie w pokoju na czwartym piętrze, a następnie stracić równowagę. Na ratunek było za późno.

- W nawiązaniu do informacji o tragicznej śmierci Wójta Gminy Jaworze – dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, informujemy że nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na Sardynii (Włochy) w trakcie pobytu służbowego na wyjeździe studyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska”, w którym brali udział samorządowcy z powiatu bielskiego. Aktualnie toczy się postępowanie, prowadzone przez włoskie służby, z którymi w kontakcie są polskie służby dyplomatyczne - informuje Gmina Jaworze. 

Wójta Jaworza żegnają samorządowcy z woj. śląskiego,

- Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci śp. Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. To był doświadczony samorządowiec, bardzo zaangażowany w sprawy społeczności lokalnej. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia - marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Urodzony samorządowiec, wykładowca, świetny menager i współpracownik, dobry człowiek. Radku, nie czas było Ci odchodzić... Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, pracownikami Urzędu Gminy w Jaworzu oraz mieszkańcami gminy - Andrzej Płonka, starosta bielski oraz Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu

fot. gmina Jaworze

powiązane artykuły:

116246871 10222683078041872 309527120686697853 o
Wiadomości 10 stycznia, 2021

Wiesława Dymnego, poetę i prozaika, współtwórcę krakowskiej Piwnicy pod Baranami, upamiętnią mieszka

Majówka 2023 na drogach
Lokalne 4 maja, 2023

Podczas tegorocznej majówki śląska drogówka tradycyjnie dbała o bezpieczeństwo kierujących i ich

Jesus g6c59ec6d1 1920
Lokalne 8 marca, 2023

7 marca diecezja sosnowiecka poinformowała o tragicznej śmierci księdza i diakona. Wcześniej RMF

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3