Finał Pucharu Grecji może odbyć się w... Sosnowcu!

2022 07 29 PODPISANIE UMOWY ZPS ARCELOR MITTAL 20 1

Redakcja

9 maja, 2023

Ślązacy często żartują, że Sosnowiec to najdalej położona na południe dzielnica Warszawy, a mecz Zagłębia z Legią to derby. Ale chyba nawet żartowniś z największą wyobraźnią nie mógł wymyślić, że w Sosnowcu zagrają greckie kluby o Puchar Grecji!

A to nie jest żart! Jak informuje Tomasz Włodarczyk, dziennikarz sportowy portalu Meczyki.pl, grecka federacja piłkarska zwróciła się z zapytaniem do PZPN-u, czy finał Pucharu Grecji zaplanowany na 24 maja może odbyć się w naszym kraju, na nowym stadionie w Sosnowcu! Według Meczyki.pl, PZPN wydał zgodę i pozostało tylko dogadać szczegóły m.in. z miastem Sosnowiec i Zagłębiowskim Parkiem Sportowym.

Dlaczego finał greckiego pucharu w Polsce? Zmierzą się w nim piłkarze AEK Ateny i PAOK Saloniki. Fani futbolu wiedzą bardzo dobrze, że ultrasi obu drużyn, mówiąc łagodnie, nienawidzą się. Jak podkreśla portal Meczyki.pl, żadne greckie miasto nie chce zorganizować meczu, nawet bez udziału kibiców na trybunach. Powodem jest strach przed zamieszkami kibiców, którzy tak czy siak mogą przyjechać do miasta-organizatora finału.

Dlatego właśnie grecka federacja poszukuje możliwości rozegrania meczu (bez udziału kibiców) za granicą, a jednym z wyborów ma być nowy obiekt w Sosnowcu. 


fot. UM Sosnowiec


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3