Tragedia w Sosnowcu. Czy ksiądz zabił diakona?

Jesus g6c59ec6d1 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

8 marca, 2023

7 marca diecezja sosnowiecka poinformowała o tragicznej śmierci księdza i diakona. Wcześniej RMF FM doniosło, że w Sosnowcu znaleziono ciało 26-letniego mężczyzny z ranami kłutymi.

Ciało 26-latka zostało znalezione przy domu katolickim w Sosnowcu (ulica Kościelna). Nieoficjalnie to zwłoki diakona.

Sprawą zajęły się służby pod nadzorem prokuratury. Tego samego dnia Grzegorz Kaszak Biskup Sosnowiecki poinformował w specjalnym oświadczeniu o tragicznej śmierci nie tylko diakona, ale również księdza. 

- Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Sz. i diakon Mateusz B. - informuje biskup i dodaje - Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji.

Chociaż rano prokuratura poinformowała nas, że nie łączy obu spraw ze sobą, to w mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, która wskazuje na to, że zmarły ksiądz miał zabić diakona, a następnie odebrać sobie życie. 

Ksiądz Robert miał popełnić samobójstwo na torach. 7 marca służby interweniowały w obrębie jednej ze sosnowieckich stacji, gdzie pociąg potrącił ze skutkiem śmiertelnym mężczyznę. 

O szczegóły pytamy sosnowiecką prokuraturę. Czy śmierć obu duchownych jest ze sobą powiązana? Czekamy na nowe informacje od prokuratury. 

Więcej wkrótce. Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3