Chciał wysadzić kamienicę w Zabrzu

Policja zabrze

Redakcja

6 marca 2024

Mieszkaniec Zabrza usiłował wysadzić w powietrze kamienicę, w której mieszkał. Wcześniej groził mieszkańcom, aż w końcu podjął próbę zrealizowania swoje groźby, która na szczęście okazała się nieskuteczna. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W ubiegły poniedziałek (4 marca br.) 68-letni zabrzanin próbował przy użyciu butli i odkręconej kuchenki wysadzić w powietrze kamienicę, w której mieszka. Desperat od kilku dni odgrażał się, że wszystkich wysadzi i że posiada bombę. Kiedy jeden z mieszkańców na klatce schodowej poczuł gaz, postanowił wezwać pomoc. 

Na miejsce został skierowany patrol policji z zabrzańskiej "trójki" oraz straż pożarna. 

Z budynku ewakuowano czterech mieszkańców. W mieszkaniu 68-latka znaleziono odkręconą butlę i kuchenkę gazową, z których wydobywał się gaz. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu - relacjnuje policja. 

Po zatrzymaniu 68-latka, policjanci z Referatu Kryminalnego III komisariatu zbierali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru oraz eksplozji materiałów łatwopalnych, co zagroziło życiu i zdrowiu wielu osób. Zabrzański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

powiązane artykuły:

41 775629
Lokalne 13 września 2023

57 718356
Lokalne 28 lipca 2022

Policjanci z komisariatu w Boguszowicach, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przycz

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3