Przeprowadzka do Katowic? Odkryj niezwykłe możliwości miasta

Przeprowadzki katowice cena

Redakcja

17 kwietnia 2023

Choć Polacy są w czołówce narodowości, które najrzadziej się przeprowadzają, potrzeba zmiany pracy i podniesienia stopy życia sprawia, że coraz częściej rozważamy możliwość zmiany miejsca zamieszkania. Nic w tym dziwnego, firmy w większych miastach kuszą atrakcyjną formą zatrudnienia, szansą na rozwój oraz możliwością awansu. Dowiedz się, dlaczego warto zamieszkać w Katowicach i kto pomoże Ci w organizacji przeprowadzki do tego miasta.

Katowice – miasto wielu możliwości

Od 2020 roku w mieście działa tzw. karta mieszkańca, która daje szereg przywilejów dla osób, które zdecydują, że to właśnie Katowice będą miastem, w którym zamieszkają. Zniżki przysługują na wiele atrakcji sportowych, turystycznych i kulturalnych – obejmują również tańsze parkowanie w mieście, a nawet leczenie pupila w lokalnych lecznicach. Karta mieszkańca to nie jedyna zaleta mieszkania w Katowicach, gdyż miasto to nie bez przesady uważane jest za jedną z najprężniej rozwijających się metropolii w Polsce.

Każdy, kto odwiedzi to miasto po dłużej przerwie, zobaczy, jak szybko Katowice zmieniły się z miasta przemysłowego w nowoczesne. Ta spektakularna przemiana oczywiście najbardziej widoczna jest w centrum Katowic, choć i poza nim nie brakuje miejsc o wyjątkowym klimacie – przykładem jest dzielnica Nikiszowiec. To tu tętni życie miasta, powstają atrakcyjne restauracje, organizowane są targi hand made i eko żywności. Katowice nie odcinają się od tradycji, na którą wpływ miały niegdyś prężnie działające kopalnie. Dziś, po latach ich świetności, miasto stara się podkreślać związaną z nimi historię, która stanowi ciekawe tło obecnego funkcjonowania całej aglomeracji.

Atrakcyjny rynek pracy

To właśnie osoby, które debiutują na rynku pracy, powinny szczególnie przyjrzeć się Katowicom. Ceny mieszkań w Katowicach wciąż są dużo niższe niż w miastach o podobnych możliwościach. Do tego dochodzi jedna z najniższych stóp bezrobocia w kraju i bardzo wiele firm, które uznawane są za przyszłościowe. Działa tu ponad 12 tys. spółek i wciąż powstają nowe miejsca pracy.

Katowice – miasto dla wielbicieli kultury i sportu

Przeprowadzka do Katowic nie musi mieć podłoża ekonomicznego, wszak nie samą pracą żyje człowiek! Miasto ma do zaoferowania wiele pod kątem kultury, rekreacji czy sportu. Symbolem miasta jest Spodek, czyli nietuzinkowa hala, gdzie odbywają się koncerty, mecze siatkarskie czy inne wydarzenia o ogromnym prestiżu. Jednak pod kątem atrakcyjności Spodkowi po piętach depczą nowe miejsca, które powstały w Katowicach. NOSPR, czyli Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, to jedna z najpiękniejszych sal koncertowych w Europie, a mieszczące się obok Międzynarodowe Centrum Kongresowe zachwyca architekturą i przestrzenią biznesową, której nie powstydziłyby się nawet najbardziej nowoczesne miejscowości na świecie.

Wygoda życia w Katowicach

To nie jedyne korzyści zamieszkania w Katowicach, wiele z nich dostrzeżesz, gdy już będziesz mieć za sobą organizację przeprowadzki. Dostępność przedszkoli, doskonale zorganizowana komunikacja miejsca, liczne centra handlowe oraz przychodnie sprawiają, że życie w Katowicach jest łatwiejsze niż w innych miastach Śląska. Do tego dochodzi jedna kwestia – Katowice są jednym z najmniej zakorkowanych miast w Polsce – badania pokazują, że średni poziom zakorkowania miejscowości to jedynie 17%.

Jak zorganizować przeprowadzkę w Katowicach?

Jeśli już zdecydowałeś, że Katowice to miasto, w którym zamieszkasz, czas na organizację przeprowadzki. Aby przebiegła ona szybko, sprawnie i bez strat, warto skorzystać z profesjonalnej firmy, która pomoże nie tylko w transporcie mienia, ale również w pakowaniu i wynoszeniu rzeczy. Takie usługi świadczy firma z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży Zontek, a opis oferty ekipy ze Śląska znajdziesz tu: https://zontek.net/przeprowadzki-katowice/.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3