Przebudowa ul. Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej. Zmiana organizacji ruchu

20230330 013 pl dg centrum przebudowa torowiska tramwajowego dron 1600x1067 1

Redakcja

17 kwietnia, 2023

W poniedziałek, 17 kwietnia ruch na ulicy Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej, między skrzyżowaniami z ulicami Sienkiewicza i Chopina, zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię wzdłuż Huty Bankowej.

Przebudowany już odcinek zyskał nową kanalizację deszczową, nowa jest także konstrukcja jezdni i nawierzchnia. Nowy jest także chodnik i zatoka z miejscami do parkowania oraz nowoczesne oświetlenie. Dodatkowo przystanek autobusowy w kierunku Będzina zyskał nową zatokę, która zostanie udostępniona w późniejszym terminie po stężeniu betonu. Na razie autobusy będą zatrzymywać się na obu pasach jezdni.

Przełożenie ruchu na przebudowaną jezdnię w stronę Będzina umożliwi przebudowę jezdni w kierunku centrum na tym samym odcinku.

– Zakres prac będzie taki sam, jak na otwieranej jezdni, czyli budowa nowej kanalizacji deszczowej i przekładka sieci, nowa konstrukcja jezdni z nową nawierzchnią oraz chodnik. Po tej stronie drogi powstanie także droga rowerowa – wylicza Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

W trakcie przebudowy zachowany zostanie dojazd do posesji i do sklepu Lidl.

Przebudowa ul. Sobieskiego jest częścią modernizacji układu drogowo-torowego między aleją Róż a granicą z Będzinem. Wartość inwestycji to 76 mln zł brutto: 31 mln zł za część tramwajową i 45 mln zł za część drogową finansową przez miasto.


powiązane artykuły:

Centrum przesiadkowe dabrowa gornicza
Lokalne 13 kwietnia, 2023

Można już korzystać z nowej niemal 2-kilometrowej drogi, która połączyła ulicę Sobieskiego z ulic

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3