Przemysław Marzec był wybitnym dziennikarzem. Dzisiaj jego pogrzeb w Katowicach

Candle 2909390 1920

Redakcja

22 września, 2022

Był wybitnym dziennikarzem i korespondentem wojennym z Górnego Śląska. Przez całą karierę pracował dla RMF FM. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb Przemysława Marca.

Przemysław Marzec urodził się 31 października 1970 roku w Mysłowicach. Podczas studiów w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego zdecydował się na rozpoczęcie kariery dziennikarza. W połowie 1993 roku podjął pracę w pierwszym oddziale RMF FM w Katowicach. Po studiach przeszedł do warszawskiej redakcji, gdzie zajął się polityką. Jednak największą sławę przyniosła mu rola korespondenta wojennego.

W swojej karierze relacjonował wojnę w Jugosławii. Pracował również na Bliskim Wschodzie. Dla RMF FM relacjonował m.in. upadek rządów talibów oraz polowanie na Osamę bin Ladena. Wraz z Janem Mikrutą był jedynym polskim dziennikarzem w Bagdadzie podczas wojny w Iraku. Relacjonował również Pomarańczową Rewolucję w Ukrainie i wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 roku,

W ostatnich latach pracował jako korespondent z Moskwy. 1 stycznia 2021 zakończył pracę w RMF FM. W październiku skończyłby 52 lata.

Na czwartek 22 września zaplanowano uroczystości pogrzebowe w Katowicach. Najpierw msza święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach. Spocznie na cmentarzu przy ul. Francuskiej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3