Prof. Marek Pawełczyk nowym rektorem Politechniki Śląskiej

Prof Marek Pawełczyk

Redakcja

24 kwietnia 2024

Politechnika Śląska ma nowego rektora. Został nim prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, dotychczasowy prorektor ds. nauki i rozwoju.Mam nadzieję, że nasza Uczelnia będzie się rozwijała bardzo dynamicznie. Będziemy zdobywali rozpoznawalność krajową i międzynarodową, a Politechnika Śląska będzie znakomitym miejscem pracy, studiowania, rozwijania własnych pasji, zainteresowań i spełniania marzeń – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników wyborów rektor elekt.

We wtorek 23 kwietnia uczelniane Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej wybrało prof. Pawełczyka na czteroletnią kadencję. W głosowaniu wzięło udział 295 elektorów, 232 było za jego kandydaturą. O funkcję rektora ubiegał się również dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ, kierownik Katedry Zarządzania PŚ.

Rektor elekt po ogłoszeniu wyników podziękował za zaufanie swojemu programowi. 

Dziękując naszej Wspólnocie, mam na myśli pracowników, doktorantów i studentów. Cieszę się, że cele, które wymieniłem w swoim programie zostały jeszcze wzbogacone Państwa pomysłami. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie. To jest moja deklaracja. Będę współpracował ze wspaniałym gronem prorektorów. Będziemy otwarci na dialog i na dyskusję – ogłosił prof. Pawełczyk.

Dotychczasowy rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, sprawował tę funkcję przez dwie kadencje: 2016–2020 i 2020–2024.

powiązane artykuły:

Politechnika slaska
Lokalne 4 marca 2024

SBB ENERGY S.A. i Politechnika Śląska zawarły umowę, która umożliwi m.in. realizację wspó

4096 2731 maxw
Lokalne 22 czerwca 2023

Na Politechnice Śląskiej zaprezentowano innowacyjny łazik marsjański Phoenix III, niezwyk

Kobilka
Lokalne 31 maja 2023

Prof. Brian Kobilka, laureat nagrody Nobla z dziedziny chemii, otrzymał tytuł Doktora Honoris Cau

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3