Aresztowano mieszkańca Świętochłowic za groźby na tle narodowościowym

60 809870

Redakcja

24 kwietnia 2024

Policja zatrzymała 44-letniego mieszkańca Świętochłowic, który od października ubiegłego roku groził pozbawieniem życia pracownikom i właścicielom sklepu. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania gróźb karalnych oraz grożenie pozbawieniem życia z powodu przynależności narodowej. 

Świętochłowiczanin od blisko pół roku przychodził do jednego ze sklepów na terenie miasta a jego wizyty kończyły się interwencją policji, gdyż pijany awanturował się i wyzywał pracownice oraz właścicieli. 

Czasem dochodziło nawet do szarpaniny, gdy z uwagi na jego stan upojenia odmawiano mu sprzedaży alkoholu. Wysokie mandaty i wizyty na izbie wytrzeźwień przynosiły jedynie chwilowe wytchnienie od uciążliwego klienta - relacjonuje policja. 

Szalę gorczycy przelał moment, gdy zaczął grozić podpaleniem lokalu oraz groził pozbawieniem życia całemu personelowi, w szczególności jednej z pracownic, która jest cudzoziemką.

W poniedziałek świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 44-latka i po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty stosowania gróźb karalnych oraz gróźb pozbawienia życia i zdrowia z powodu przynależności narodowej. 

Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe miesiące spędzi za kratami. Grozi mu do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

42 780941
Lokalne 14 października 2023

29-latek groził nożem i obrażał Nigeryjczyka. Powodem było jego pochodzenie. 

61 724220
Lokalne 16 września 2022

Nie ma miejsca dla rasistowskich komentarzy. Przekonał się o tym 32-latek, który usłyszał zarzuty o

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.7µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3