Tarnogórzanin wyzywał obywatela Kamerunu. Teraz odpowie za przestępstwo na tle rasowym

61 724220

Redakcja

16 września, 2022

Nie ma miejsca dla rasistowskich komentarzy. Przekonał się o tym 32-latek, który usłyszał zarzuty o przestępstwo na tle rasowym. Mężczyzna publicznie znieważył obywatela Kamerunu. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek obywatel Kamerunu, który od 9 lat mieszka w Polsce podjechał samochodem dostawczym z towarem do sklepu przy ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach. Przy sklepie siedzieli mężczyźni. Podczas rozładunku samochodu dwóch z nich weszło na rampę rozładunkową pojazdu, gdy mężczyzna zwrócił im uwagę, jeden z nich wulgaryzmami znieważył go z powodu jego ciemnego koloru skóry.

Policjanci zatrzymali 32-latka z Tarnowskich Gór i doprowadzili go do komendy, gdzie przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał prawie 3 promile. Sprawca spędził dwie noce w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszał zarzut, do którego się przyznał.
Za publiczne znieważenie obywatela Kamerunu z powodu jego przynależności narodowej i rasowej podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3