Politechnika Śląska z nowymi możliwościami dla studentów. Firma z branży energetycznej podpisała umowę z uczelnią

Politechnika slaska

Redakcja

4 marca 2024

SBB ENERGY S.A. i Politechnika Śląska zawarły umowę, która umożliwi m.in. realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań naukowych i technologicznych. Dzięki temu studenci będą mogli odbywać staże i praktyki studenckie w firmie, która jest jednym z liderów w branży energetycznej na Śląsku. 

Podpisana umowa między Politechniką Śląską i SBB ENERGY S.A. zakłada między innymi wzajemną współpracę w obszarach badań naukowych, innowacji technologicznych, oraz transferu wiedzy między sektorem akademickim a biznesem.

- Nasza firma od lat wspiera rozwój młodych talentów, które są przyszłością branży energetycznej. Chcemy dzielić się naszą wiedzą z przyszłymi inżynierami, którzy będą realizować ciekawe projekty pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Jednocześnie cieszymy się, że otwarcie naszych drzwi dla studentów nie tylko umożliwi im zdobycie praktycznego doświadczenia, ale także pozwoli nam czerpać z ich świeżych pomysłów oraz kreatywności – zaznacza Prezes SBB ENERGY S.A Ziemowit Słomczyński

Politechnika Śląska prowadzi liczne badania i projekty w obszarach związanych z efektywnością energetyczną, ochroną klimatu, odnawialnymi źródłami energii, czy inteligentnymi sieciami energetycznymi. Dzięki współpracy z firmą SBB ENERGY S.A. uczelnia będzie mogła korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań i technologii dla sektora energetycznego, a także realizować wspólne projekty badawcze i rozwojowe. Porozumienie będzie również służyć rozwojowi kadr naukowych i inżynierskich, poprzez udział w programach stypendialnych, oraz pracach doktorskich i habilitacyjnych.

- Priorytetem dla naszej uczelni jest wysoki poziom kształcenia oraz zapewnienie studentom jak najlepszych perspektyw zawodowych. Współpraca z firmą SBB ENERGY S.A., która jest pionierem w realizacji zaawansowanych projektów związanych z efektywnością energetyczną i ochroną klimatu, otwiera nowe możliwości dla naszych studentów, którzy będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. Jestem przekonany, że synergia między światem akademickim, a praktyką gospodarczą przyniesie wiele owocnych rezultatów zarówno dla naszej uczelni jak i szeroko pojętego sektora energetycznego– tłumaczy Dziekan Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Mariusz Dudziak

Przyszli absolwenci Politechniki Śląskiej zdobędą praktyczne umiejętności i kwalifikacje, dzięki którym umocnią swoją pozycję na rynku pracy, oferując nowatorskie rozwiązania i kompetencje w zakresie energetyki.

powiązane artykuły:

4096 2731 maxw
Lokalne 22 czerwca 2023

Na Politechnice Śląskiej zaprezentowano innowacyjny łazik marsjański Phoenix III, niezwyk

Kobilka
Lokalne 31 maja 2023

Prof. Brian Kobilka, laureat nagrody Nobla z dziedziny chemii, otrzymał tytuł Doktora Honoris Cau

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.4µg/m3 PM2.5: 10.7µg/m3