Laureat Nagrody Nobla z tytułem Doktora Honoris Causa Politechniki Śląskiej

Kobilka

Redakcja

31 maja 2023

Prof. Brian Kobilka, laureat nagrody Nobla z dziedziny chemii, otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Śląskiej. Uroczystość odbyła się 30 maja, w dniu urodzin naukowca.

Prof. Brian Kobilka przybył na Górny Śląsk już 29 maja. Miał okazję zwiedzić Gliwice. Wziął udział również w  seminarium naukowym oraz spotkał się z pracownikami naukowymi i studentami z Ukrainy.

30 maja w Centrum Edukacyjno-Kongresowym odbyła się uroczystość nadania laureatowi Nobla z chemii tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Śląskiej. Brian Kobilka został 54. Doktorem Honoris Causa Politechniki Śląskiej i jednocześnie pierwszym, który jest laureatem Nagrody Nobla. Naukowiec otrzymał ją w 2012 roku wraz Robertem Lefkowitzem za badania receptorów sprzężonych z białkami G. Badania te przyczyniły się do znacznego postępu w biologii komórki i medycynie.

Po uroczystości odbyło się spotkanie prof. Kobilki i jego żony ze Wspólnotą Uczelni. Spotkanie było okazją do zadawania pytań i rozmowy z noblistą i jego małżonką, a także poznania szczegółów ich badań.

fot. screen Politechnika Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3