Problemy kadrowe w bytomskim szpitalu

365211452 778231977639502 1290127115083806070 n

Redakcja

3 sierpnia 2023

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu musiał wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu swojego oddziału chorób wewnętrznych. Powodem są braki kadrowe. 

Od 5 sierpnia bytomska "jedynka" na oddziale chorób wewnętrznych  będzie leczyła wyłącznie obecnie hospitalizowanych pacjentów. 

- Ze względu na nagłe problemy kadrowe, Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu był zmuszony złożyć wniosek o czasowe zawieszenie Oddziału Chorób Wewnętrznych do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody śląskiego. Szczęśliwie, w 135-tysięcznym Bytomiu są jeszcze dwa szpitale, które prowadzą internę - informuje szpital.

Nagłe przypadki i zaplanowane przyjęcia przekierowane zostaną do innych bytomskich placówek: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 oraz Szpitala Specjalistycznego nr 2.

- W efekcie częściowego zawieszenia interny Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, pacjenci, którzy znajdą się pod opieką "Jedynki" 5 sierpnia, będą mieli zapewnione leczenie. Z kolei przypadki nagłe oraz zaplanowane przyjęcia będą kierowane do odległego o zaledwie jeden kilometr Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu oraz oddalonego o niespełna dwa kilometry Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, a także do innych ościennych placówek - komentuje szpital.

Jeden z dwóch lekarzy specjalistów zachorował i nie mieliśmy innego wyjścia, jak czasowe częściowe zawieszenie oddziału z uwagi na brak możliwości objęcia opieką tak dużej liczby pacjentów przez jednego specjalistętłumaczy Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu i dodaje: Jak tylko lekarz wróci do pracy, to Oddział Chorób Wewnętrznych zacznie funkcjonować w normalnym trybie - dodaje.

Zawieszenie oddziału planowane jest do 31 października. Szpital szuka też kolejnego internisty do pracy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3