Polak poszukiwany przez 3 sądy, zatrzymany na lotnisku w Pyrzowicach

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

3 sierpnia 2023

Trzy śląskie sądy wydały list gończy za 31-latkiem. Polak powrócił do Polski z Wielkiej Brytanii. Został zatrzymany na lotnisku w Pyrzowicach. 

31–letni obywatel Polski został zatrzymany na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach po przylocie samolotu rejsowego z Londynu w Wielkiej Brytanii. 

- W trakcie kontroli granicznej mundurowi ustalili, że dane mężczyzny widnieją w bazach teleinformatycznych w celu zatrzymania i odbycia kary pozbawienia wolności, na podstawie listów gończych, wydanych przez trzy śląskie sądy – Sąd Rejonowy w Rybniku, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju oraz Sąd Okręgowy w Gliwicach - informuje straż graniczna. 

Podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwo, wyłudzanie kredytów bankowych oraz pranie pieniędzy. Mężczyznę zatrzymano, a następnie osadzono w Zakładzie Karnym w Wojkowicach.

Ale to nie koniec "łowów". Tego samego dnia na lotnisku w Pyrzowicach w trakcie odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski do Sharm El Sheikh zatrzymano 61-letnią mieszkankę Wadowic. - Podczas czynności kontrolnych okazało się, że jej dane figurują w systemach teleinformatycznych jako osoby poszukiwanej na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim. Kobieta poszukiwana była w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnianie oszustw - dodaje straż graniczna. 

Po zakończonych czynnościach 61-latka została osadzona w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Bytomiu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3