Niezwykły turniej w hokeju na lodzie! Zagrają drużyny z Tychów, Sosnowca, Oświęcimia i Kijowa

Img 1009 1690911349 1349

Redakcja

3 sierpnia 2023

Chociaż mamy dalej lato, to hokej na lodzie wraca do gry. Na obiektach w Tychach, Sosnowcu i Oświęcimiu zostanie rozegrany Turniej Czterech Prezydentów.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Turniej Czterech Prezydentów zostanie zainaugurowany 23 sierpnia na lodowisku w Sosnowcu. W meczu otwarcia na nowym obiekcie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Sokołem Kijów.

- W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie ukraińska delegacja zorganizowała spotkanie dla innych federacji. Tam właśnie odbyły się pierwsze rozmowy na temat turnieju. Prezes Sokoła Kijów zapytał czy drużyna decydujący moment okresu przygotowawczego mogłaby odbyć w Polsce. Oczywiście odpowiedziałem, że z przyjemnością ugościmy drużynę z Ukrainy. Następnie zadzwoniłem do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i ustaliśmy, że Sokoły będą trenowały w Sosnowcu i Tychach. Następnie rozmawialiśmy z władzami Oświęcimia i tak narodził się pomysł turnieju. Dodatkowo rozmawialiśmy z Witalijem Kliczko i nie jest wykluczone, że mer Kijowa również nas odwiedzipowiedział prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

-  W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami. Mogę też powiedzieć, że będziemy jednym z nielicznych obiektów w Polsce na którym będziemy gościli kibiców przyjezdnych – stwierdził Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

GKS Tychy pierwszy mecz rozegra z Unią Oświęcim. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia.

Jest to ważne wydarzenie z punktu widzenia współpracy regionalnej oraz, że pomagamy drużynie z Kijowa, bo jesteśmy cały czas sercem z Ukrainą. Wymiar sportowy również jest istotny, bo w każdej z naszych drużyn występują zawodnicy z Ukrainy - mówił prezydent Oświęcimia. 

- Dwa spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Zimowym w Tychach. W środę przed lodowiskiem na kibiców będzie czekała cała masa atrakcji, a bezpośrednio przed spotkaniem odbędzie się prezentacja naszej drużyny. Co bardzo ważne w naszym mieście nastąpi zakończenie turnieju. Dodam jeszcze tylko, że wstęp na spotkania GKS-u Tychy będzie bezpłatny podkreśla Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

fot. mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3