Prawie 2 miliony zł dla Śląskiej Policji od Marszałka Województwa Śląskiego

IMG E0251

Redakcja

21 listopada, 2022

Śląska Policja otrzyma prawie dwa miliony złotych na zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Umowę w tej sprawie podpisali Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

Śląscy Policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo w całym regionie, co bez odpowiedniego sprzętu jest utrudnione. Szczególnie, że województwo jest jednym z najbardziej zaludnionych, a straszenie bezpieczeństwa w Metropolii jest dla funkcjonariuszy wyzwaniem. 

Policjanci otrzymają jednak wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego. Przekaże on 1 975 000 zł na Fundusz Wsparcia Policji. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie zakupu nowoczesnych i ekonomicznych środków transportu, koni i psów służbowych wraz z niezbędnym wyposażeniem, oraz sprzętu elektronicznego takiego jak aparaty fotograficzne, kamery, telefony czy drukarki wielofunkcyjne.

Wsparcie to możliwe jest dzięki umowie podpisanej przez Marszałka Jakuba Chełstowskiego, Wicemarszałka Wojciecha Kałużę oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna. To kolejne środki przekazane przez Marszałka, wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców Śląska oraz jakość i komfort codziennej służby śląskich policjantów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.6µg/m3 PM2.5: 24.1µg/m3