Pracownica banku uratowała oszczędności emerytki

39 745074

Redakcja

15 lutego 2023

Seniorka przyszła do banku, żeby wypłacić swoje oszczędności. Dzięki czujności pracownicy placówki, udało się uratować pieniądze 75-letniej mieszkanki Bytomia. 

Do zdarzenia doszło w Bytomiu, dwa tygodnie temu. Mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 75-letniej mieszkanki Bytomia. 

- Przekonał seniorkę, że jej pieniądze, które posiada w banku, są zagrożone i aby ich nie stracić, musi je wypłacić i we wskazanym miejscu przekazać policjantowi. Starsza pani po rozmowie telefonicznej z mężczyzną natychmiast udała do oddziału banku znajdującego się przy ulicy Dalekiej w Bytomiu. Nieświadoma podstępu chciała wypłacić znaczną sumę pieniędzy - relacjonuje policja. 

Na szczęście trafnie sytuację oceniła pracownica banku. Zdziwiło ją zachowanie klientki i jej chęć wypłacenia dużej kwoty. Poinformowała o wszystkim dyrektor oddziału, a ta zawiadomiła prawdziwych policjantów. Dzięki czujności pracownicy placówki bankowej, oszczędności seniorki zostały uratowane. 

 Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy banku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3