Pozimowe naprawy dróg w Katowicach. Gdzie spotkamy drogowców?

MZ Ui M Katowice 02

Redakcja

30 kwietnia 2023

Pierwsze dni wiosny to konieczność przeprowadzenia porządków również na drogach. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach jak co roku przystępuje do pozimowych napraw uszkodzeń.

Pogoda w tym roku jest nieprzewidywalna, a tylko dobre warunki atmosferyczne pozwalają na szybkie i sprawne zrealizowanie remontów nawierzchni jezdni. Sprawdzamy, gdzie w Katowicach w najbliższych dniach napotkamy drogówców: 

• Wymiana nawierzchni jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka - DTŚ.

Remont rozpocznie się 4 maja i polegać będzie na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw konstrukcyjnych. Roboty będą prowadzone z utrzymaniem ruchu. Prace będą trwać również w godzinach nocnych, a termin ich zakończenia przewidziany jest na 15.05

  • Wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni ul. Milowickiej na odcinku od ul. Le Ronda do ul. Pod Młynem.

Prace rozpoczną się 4 maja, a planowany termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 maja. Roboty będą obejmować rozbiórkę istniejących nawierzchni asfaltobetonowych i ułożenie nowych. Prace planuje się wykonywać z zachowaniem ruchu jednokierunkowego, tj. od strony ul. Pod Młynem.

  • Trwają prace związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodnika w ciągu ul. Sokolskiej - na odcinku od ul. Grażyńskiego do ul. Morcinka (po stronie nr nieparzystych).

Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 maja. Roboty obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie, zabudowanie nowych obrzeży oraz wykonanie stosownych obniżeń przy przejściach dla pieszych w celu dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt realizacji zadania to 150 tys. zł.

  • 02-06.05 - z powodu prac remontowych, w porozumieniu z Zarządem Transportu Metropolitarnego, w dniach od 2 do 6 maja wyłączona z użytkowania będzie zatoka autobusowa przystanku Wilhelmina. Przystanek w trakcie prac nie będzie obsługiwany.

powiązane artykuły:

IMG 20230130 105413 1
Lokalne 28 kwietnia 2023

Trzy miesiące temu doszło do tragicznego w skutkach wybuchu kamienicy należącej do parafii ewange

Wyłączonym z obsługi stanowiskiem przystankowym będzie m in Dąb Huta Baildon 01
Lokalne 28 kwietnia 2023

2 maja w Katowicach odbędzie się "Bieg Bohaterów". Wydarzenie wymusza wprowadzenie zmian,

Sztuczna Rawa na Rynku przejdzie remont fot 5
Lokalne 27 kwietnia 2023

Fontanna na katowickim Rynku – tzw. sztuczna Rawa – przejdzie remont. Właśnie podpisana z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3