Młody strażak z Rybnika walczy z nowotworem. Wspiera go komendant główny PSP

343739033 3541005482887331 6537608838698402516 n

Redakcja

30 kwietnia, 2023

Kacper w czerwcu skończy dopiero 23-lata, a już teraz musi walczyć o swoją przyszłość. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy. Od 2 lat działa jako druh OSP Rybnik-Stodoły. Młodego strażaka wspierają w walce z chorobą wszyscy w środowisku. 

Kacper jest druhem OSP Rybnik-Stodoły, a na co dzień pracuje też w kopalni. Pomimo ciężkiej pracy, znajduje czas i siłę na to, aby pomagać innym. Niestety sam potrzebuje teraz wsparcia. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy. Rozpoczęła się walka z czasem i chorobą.

Jednak Kacper nie pozostaje sam. Wspiera go cała brać pożarnicza. Kilka dni temu przed zaporą Zalewu Rybnickiego w Stodołach jednostki OSP i PSP z Rybnika i miast ościennych zjechały, żeby w ten sposób pokazać Kacprowi swoje wsparcie. 

- Nasz kochany Druhu,  życie niejednokrotnie krzyżuje nasze plany… Gdy dowiedzieliśmy się o Twojej chorobie, wszyscy, bez wyjątku, postanowiliśmy wspierać Cię jako członka naszej strażackiej rodziny. To wsparcie jest i będzie zawsze, niezależnie od okoliczności! Kacper - nie zostaniesz sam, dziś wszyscy pokazaliśmy, że będziemy z Tobą nawet, jeśli trzeba będzie ruszyć niebo i ziemię. Nie ma rzeczy niemożliwych. Walcz!!! My jesteśmy z Tobą! Wszyscy dla Kacpra - informowało OSP Rybnik-Stodoły.

Kacpra wspiera komendant główny PSP

Historia Kacpra dotarła do komendanta głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. Napisał list, który został opublikowany m.in. w mediach społecznościowych.

- Szanowny Druhu Kacprze. Z ogromnym sercem, razem z całą bracią strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, chciałbym Cię wesprzeć i przesłać Ci wiele pozytywnych myśli w tym trudnym czasie, gdy zmagasz się z chorobą. Wiem, że jako strażak zawsze stawiasz na pierwszym miejscu potrzeby innych, ale teraz przede wszystkim musisz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Bądź silny i nie poddawaj się. Ciesz się drobnymi rzeczami, które przynoszą ukojenie i relaks. Twoja wytrwałość i siła charakteru, którymi wyróżniasz się jako członek społeczności strażackiej, są niesamowite, więc jestem pewien, że przejdziesz przez tę trudną sytuację z sukcesem. Pamiętaj, że masz przy sobie wiele osób, które Cię wspierają - Twoja rodzina, przyjaciele, a także Twoi koledzy ze straży pożarnej. Zawsze możesz liczyć na ich wsparcie, a w razie potrzeby, na ich pomoc. Wysyłam Ci wiele pozytywnych myśli i modlitwę o Twoje szybkie zdrowienie. Bądź silny i nie poddawaj się! - czytamy w liście. 

Kacper na razie może liczyć na refundację leków, dlatego w tej chwili najważniejsze jest wsparcie bliskich. 

fot. OSP Rybnik Stodoły

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3