Pożar w Wierzchowisku koło Częstochowy. Płoną 4 hektary pola

Pexels photo 12027843

Redakcja

29 lipca, 2022

W miejscowości Wierzchowisko koło Częstochowy strażacy cały czas walczą z ogniem, który pojawił się na skoszonym polu. Ogień obejmuje 4 hektary terenu. Na miejscu pracuje ponad 10 zastępów straży pożarnej

Przed godziną 13:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Wierzchowisko koło Częstochowy. Jak informuje oficer prasowy  z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie: Sytuacja pożarowa jeszcze nie jest opanowana, na miejscu już było 10 zastępów straży pożarnej, ale kolejne już były dysponowane do miejsca zdarzenia. Ogniem objęte jest około 4 hektarów pola. Na miejscu pracują jednostki lokalnych ochotniczych straży pożarnych, siły państwowej straży pożarnej. Był dysponowany również Dromader Państwowych Lasów Pożarnych, ale jeszcze nie mamy informacji czy dokonał już zrzutów.

Z powodu suszy, cały czas obowiązują zagrożenia pożarowe. Straż apeluje, że każde najmniejsze zarzewie ognia może się przewodzić w ogromny pożar, szczególnie na polach, w trawach i lasach. Jednocześnie kategorycznie informuje o zakazie wypalania traw. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3