Od 1 sierpnia zawieszony zostanie oddział chirurgii dziecięcej w Gliwicach

Pexels anna shvets 6291088

Redakcja

29 lipca, 2022

Duże zmiany czekają gliwicką chirurgię dziecięcą. Z powodu braku lekarzy, liczący dwanaście łóżek oddział zostanie zawieszony. Mali pacjencji znajdą pomoc w SPSK nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko SUM w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Niestety braki kadrowe od wielu lat są bolączką placówek medycznych. Mimo zwiększania limitu przyjęć na kierunki lekarskie oraz różnego typu zachęcania studentów do pozostania w kraju po studiach, na wielu oddziałach wciąż brakuje specjalistów. Od 1 sierpnia 2022 roku zawieszony zostanie oddział gliwickiej chirurgii dziecięcej. Liczący dwanaście łóżek oddział służył przede wszystkim najmłodszym pacjentom z Gliwic i powiatu gliwickiego. Niestety z powodu braku personelu medycznego, władze szpitala musiały podjąć decyzję o tymczasowym zawieszeniu działania oddziału. 

Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej, nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowgo oddziału by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego – wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

W wieloprofilowym oddziale zabiegowym dla dzieci maja się znaleźć najlepsi specjaliści m.in. z zakresu ortopedii dziecięcej, pediatrii oraz chirurgii dziecięcej. Przekształcony oddział ma ruszyć najpóźniej za 2 miesiące. Do tego czasu mali pacjenci z Gliwic i powiatu Gliwickiego znajdą pomoc w szpitalu nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko SUM w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. 

powiązane artykuły:

ZFC1888
Wiadomości 9 sierpnia, 2022

Rząd obiecał pracownikom medycznym podwyżki, ale nie zapewnił szpitalom środków na pokrycie wydatków

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 19.4µg/m3