Pożar w Mysłowicach. W ewakuacji lokatorów pomogli policjanci drogówki

51 756734

Redakcja

5 maja, 2023

Policjanci z mysłowickiej drogówki ewakuowali wczoraj mieszkańców płonącego budynku przy ulicy Janowskiej. Stróże prawa obudzili czterech niczego nieświadomych lokatorów i przy pomocy drabiny pomogli im opuścić dom objęty pożarem.

Do zdarzenia doszło 4 maja tuż po godzinie 6:00. Do dyżurnego mysłowickiej komendy wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Janowskiej. Na miejsce skierowani zostali st.asp. Juliusz Przewłocki, sierż. Kamil Edling oraz sierż. Krzysztof Krawczyk z mysłowickiej drogówki. 

pożar w Mysłowicach

Na miejscu wspólnie ze strażakami z PSP w Mysłowicach policjanci uzyskali informację, ile osób może przebywać pod wskazanym adresem. 

Mundurowi przy pomocy drabiny pukali w okna budynku, budząc tym samym czterech niczego nieświadomych lokatorów. Stróże prawa pomogli tym osobom opuścić objęty pożarem budynek, po czym sami upewnili się, że płonący dom jest już pusty. W wyniku pożaru żadna z osób nie potrzebowała na szczęście pomocy medycznej, a z uwagi na niską temperaturę, policjanci udzielili części osób schronienia w radiowozie - relacjonuje policja. 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

pożar w Mysłowicach

powiązane artykuły:

54 755743
Lokalne 28 kwietnia, 2023

W niedzielę 23 kwietnia 2023 roku doszło do pożaru domu w Kryrach (pow.

35 720202
12 sierpnia, 2022

Jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3