Policjanci uratowali rodzinę z zadymionego mieszkania

35 720202

Redakcja

12 sierpnia, 2022

Jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Wielkopolskiej. Na miejsce jako pierwszy dotarł policyjny patrol. Sierż. Damian Adynkiewicz-Piragas oraz post. Martyna Szalbot zauważyli dym wydobywający się z mieszkania. Po wyważeniu drzwi wyprowadzili z zadymionych pomieszczeń 6 osób.

Mundurowi wiedzą, że działać trzeba jak najszybciej i zanim na miejsce przybyła straż pożarna dwójka policjantów podjęła interwencję. Policjanci dotarli na miejsce jako pierwsi i zauważyli wydobywający się spod drzwi do mieszkania dym. Ponieważ były one zamknięte, wyważyli je. Okazało się, że w mieszkaniu znajdowało się sześć osób. Małżeństwo wraz z trójką dzieci w wieku od 3 do 9 lat przebywało na balkonie, a w jednym z pokoi pozostała 65-letnia kobieta – babcia dzieci.

Stróże prawa wraz ze strażakami wyprowadzili wszystkie osoby z silnie zadymionego mieszkania oraz przeprowadzili ewakuację 60 osób z pozostałych 44 mieszkań. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. 65-latka i jedno z dzieci z uwagi na duszności zostali przewiezieni do szpitala. Sprawą zadymienia zajmą się śledczy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 9.1µg/m3