Uliczna bójka w centrum Gliwic. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań

44 720252

Redakcja

12 sierpnia 2022

Pięciu zatrzymanych, to bilans wczorajszej interwencji w sprawie bójki, jaka miała miejsce na Placu Krakowskim w Gliwicach. Wszyscy uczestnicy zajścia byli nietrzeźwi. Dwóch z nich prócz udziału w bójce odpowie za naruszenie nietykalności oraz znieważenie funkcjonariusza policji.

Mieszkańcy okolicznych mieszkań oraz osoby przebywające wczoraj po godzinie 17:40 na Placu Krakowskim w Gliwicach byli świadkami niecodziennej sytuacji. Na płycie placu, doszło do bójki, w której udział brało kilka osób. Groźnie wyglądające zajście zostało zarejestrowane na kamerach miejskich. Jako pierwsi na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, którzy udzieli niezbędnej pierwszej pomocy poszkodowanym. Po niespełna dwóch minutach na miejscu pojawili się pierwsi gliwiccy stróże prawa.  W wyniku podjętych na miejscu działań mundurowi zatrzymali pięciu uczestników bójki. Wśród zatrzymanych byli m.in. 18, 17 oraz 16-latek. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi.

W trakcie zatrzymań nie obyło się bez dodatkowych utrudnień. 18-letni mieszkaniec Gliwic naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego funkcjonariusza, natomiast 17-latek znieważył zatrzymującego go stróża prawa”

Podała kmp w gliwicach.

Na miejscu interweniowało ponad dziesięciu funkcjonariuszy policji oraz będący na miejscu strażnicy miejscy, którzy udzielali wsparcia.
Teraz śledczy dokładnie przeanalizują monitoring miejski. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za udział w bójce wszystkim uczestnikom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 18 i 17-latek odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

Źródło: KMP w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3