Pielgrzymka Wojskowa na Jasną Górę. Zmiany w organizacji ruchu

59980

Redakcja

12 sierpnia, 2022

W najbliższą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Wojskowana na Jasną Górę. Zabezpieczenie wydarzenia będzie się wiązać m.in. z zamknięciem dla ruchu odcinka ulicy Targowej między godz. 6 i 16 – informuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

XXIX Piesza Pielgrzymka Wojskowa na Jasną Górę wejdzie do miasta 14 sierpnia – czyli w nadchodzącą niedzielę. Jej zabezpieczenie spowoduje konieczność wprowadzenia pewnych zmian w organizacji ruchu w Częstochowie.

I tak 14 sierpnia – między godz. 6.00 i 16.00 – dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ul. Targowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Mirowską do skrzyżowania z ul. Strażacką.

Ponadto nie będzie możliwe parkowanie na jezdni przy ul. Mirowskiej – na odcinku od Miejskiego Szpitala Zespolonego do skrzyżowania z ul. Targową.
Z kolei na ulicach centrum Częstochowy, w otoczeniu klasztoru na Jasnej Górze, należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu.
Miejski Zarząd Dróg, biorący udział wraz z innymi miejskimi jednostkami w zabezpieczeniu pielgrzymki, prosi użytkowniczki i użytkowników dróg o wyrozumiałość, przepraszając za przejściowe utrudnienia w ruchu.

W galerii mapka poglądowa, ilustrująca m.in. miejsca zakazu parkowania w dniu 14 sierpnia.

Źródło: UM Częstochowa

Hgtehbgfcds

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3