Neon i kapsuła czasu w katowickiej Fabryce Porcelany

Kapsula2

Redakcja

13 sierpnia 2022

Trwają obchody 10-lecia Fundacji Giesche, zarządcy Fabryki Porcelany w Katowicach, dlatego na terenie kompleksu pojawiają się kolejne zaplanowane, jubileuszowe atrakcje.

Jedną z nich jest ogromny neon z logotypem Fabryki Porcelany, który umieszczono od strony centrum Katowic. Neon pięknie rozświetla nocne niebo i widoczny jest nawet z dużej odległości dzięki zainstalowaniu go na najwyższej, niegdyś wodnej wieży obiektu.

Na terenie Fabryki Porcelany pojawiła się również unikatowa, złota rzeźba-archiwum, która odwiedziła już kilka największych miast w Polsce. 2-metrowa rzeźba inspirowana jest hejnalicą Kościoła Mariackiego. Teraz będzie można ją podziwiać aż do końca października w Fabryce Porcelany.

Ta niesamowita instalacja będąca symbolem czasu i przestrzeni, skrywa w swoim wnętrzu tysiące prac artystycznych i literackich, opisujących nasze życie za sto lat.

Fundacja Giesche wraz z Fundacją Ideanova zachęca do wzięcia udziału w akcji społecznej “Serce Kapsuły Czasu” i przedstawienia swojej wizji przyszłości Katowic, którą umieści w jej wnętrzu.

Na koniec akcji w Katowicach Kapsuła zostanie wypełniona pracami i przewieziona z powrotem do Krakowa. Pierwsze otwarcie Kapsuły nastąpi po 10 latach, a następne w odstępach czasowych – co 25 lat, do momentu realizacji 100-letniej formuły.

Kapsula3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3