Pożar kamienicy w Chorzowie. Jedna osoba nie żyje

40 742372

Katarzyna Kulyk

23 stycznia, 2023

23 stycznia rano doszło do tragicznego pożaru w jednej z chorzowskich kamienic. Badane są przyczyny tego wydarzenia. Z informacji policji wiadomo, że jedna osoba nie żyje. 

W poniedziałek rano koło godziny 8:00 na klatce schodowej zauważono biały dym. Służby otrzymały zgłoszenie  zgłoszenie o pożarze na ulicy 11 Listopada, na którą natychmiast udała się straż pożarna. Pomimo prób, zgłaszającej kobiety nie udało się dostać do mieszkania, w którym wybuchł pożar. Z płonącego budynku ewakuowało się 6 mieszkańców. Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba.

- Pod nadzorem prokuratora ustalane są okoliczności wybuchu pożaru. W prowadzonych czynnościach bierze udział także biegły z dziedziny pożarnictwa. Jednak najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się zaprószenie ognia przez mężczyznę, który zginął w pożarze. Mimo wszystko, ostatecznie przyczyny zgonu oraz okoliczności samego pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie i zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok. - informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie 

powiązane artykuły:

Straz
Wiadomości 9 września, 2022

Niestety w czwartkowy wieczór doszło do kolejnego, tragicznego pożaru w naszym regionie. Jedna osoba

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3