Ostatni transport elementów maszyny TBM

Tbmgddkia

Redakcja

23 stycznia 2023

Tunnel Boring Machine to nazwa gigantycznej maszyny, która w tym roku będzie drążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica. Przez województwo śląskie przejechały już dwa transporty elementów maszyny, która składana jest na placu budowy w woj. podkarpackim. Właśnie trwa transport jej ostatnich elementów.

Pierwsze trzy elementy z ostatniego transportu dotrą na plac budowy w Babicy pod Rzeszowem dzisiaj 23 stycznia, a kolejne 27 stycznia i ostatniego dnia stycznia. Każdy transport trwa 2-3 noce. 

Konwoje wyruszają z Opola i jadą taką samą trasą jak dwa poprzednie: po drogach województwa opolskiego, następnie przez województwa śląskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie , aż dotrze na miejsce budowy na Podkarpaciu. Transport przejedzie m.in. autostradą A4 i A1,

Tak jak poprzednio, transport odbywa się wyłącznie w godzinach nocnych, pomiędzy 22 a 6. Każdy przejazd trwa jednak krócej, bo tylko 2-3 noce, w zależności od trasy przejazdu i warunków drogowych. Konwoje nie zajmują całej szerokości jezdni, a zatem nie będą powodowały tak dużych utrudnień w ruchu jak poprzednie.

Pierwszy i największy transport elementów maszyny TBM ruszył 11 listopada 2022 r. z Opola i przejechał przez A4 i A1 w województwie śląskim. Na miejsce docelowe dotarł 29 listopada. Drugi konwój wyruszył z Opola 2 grudnia 2022 r., a na plac budowy przyjechał 20 grudnia 2022 r. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3