Potrącenie rowerzystki w Żorach. Przejeżdżała przez przejście dla pieszych

66 720777

Redakcja

18 sierpnia 2022

Przejazd rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych i chwila nieuwagi - niewiele brakowało by doszło do tragedii. Policja apeluje o rozwagę na drogach.

Wczoraj przed godziną 18:00 na przejściu dla pieszych przy Alei Zjednoczonej Europy w Żorach doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Od ulicy Boryńskiej na przejście dla pieszych wjechała rowerzystka, widząc, iż pojazd poruszający się po prawym pasie jedzie z niewielką prędkością. Niestety kierująca samochodem marki Fiat Panda 72-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego uderzyła w 29-letnią żorzankę, która wjechała rowerem wprost pod nadjeżdżający samochód.


Policjanci zapewniają, że nikomu nic groźnego się nie stało, ale rowerzystka profilaktycznie została przewieziona do szpitala celem diagnostyki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mimo to mundurowi przypominają, że przejście dla pieszych przeznaczone jest do przechodzenia, a nie przejeżdżania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to pieszemu wchodzącemu na przejście kierujący jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa – nie dotyczy to rowerzysty, który wjeżdża na przejazd (a tym bardziej przejście dla pieszych).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3