Trwają zapisy na Powiatowy Rajd Rowerowy w Wodzisławiu Śląskim

Rajd rowerowy

Redakcja

21 listopada, 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami wszystko wskazuje, że tegoroczny Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się. Trwają zapisy chętnych do wspólnego przemierzenia powiatu na dwóch kółkach.

Rajd, który zorganizowany zostanie przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. już po raz dwudziesty drugi i jest największą tego typu imprezą w regionie, zaplanowano na ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji, czyli 28 sierpnia.

Trasa tegorocznego Rajdu prowadzić będzie pętlą z Wodzisławia Śląskiego przez Turzę Śląską, Łaziska, Godów, trasą Żelaznego Szlaku Rowerowego, Skrzyszów, Podbucze z powrotem do Wodzisławia Śl. Długość trasy wynosi 32 km.

Program rajdu prezentuje się następująco:

  • 11:00 start  Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w  Wodzisławiu Śląskim,
  • 08:00-10:30 – rejestracja uczestników w Biurze Rajdu,
  • 14:30-15.00 meta  Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w  Wodzisławiu Śląskim,
  • 15:00 – wydawanie posiłku regeneracyjnego,
  • 15:30 – konkurencje sportowe z nagrodami.

Na mecie Rajdu w tym roku na uczestników będą czekać atrakcje związane z planowanym na ten sam dzień Festiwalem Organizacji Pozarządowych Powiatu Wodzisławskiego.

Celem Rajdu jest popularyzacja rekreacji ruchowej oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czas, propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska miłośników turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych powiatu wodzisławskiego, a także propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Udział w rajdzie jest dobrowolny i bezpłatny. Każdy uczestnik bierze udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się:

  • telefonicznie pod numerami tel. 32 412-09-61 oraz 32 41-20-949 w godzinach pracy urzędu,
  • osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92a w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu/III piętro pok. 313, w godzinach pracy urzędu.

Przy zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz zaznaczyć, czy uczestnik/uczestniczka jest pełnoletni. Rejestracji można dokonywać do 24 sierpnia 2022 r.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.3µg/m3 PM2.5: 16.3µg/m3