Posłowie KO przeprowadzą kontrolę służb wojewody ws. Odry

Kokontrola

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli w piątek pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim przeprowadzenie kontroli u wojewody i instytucji z nim zespolonych. Chcą sprawdzić, czy państwo zadziałało w sposób prawidłowy w przypadku katastrofy ekologicznej na Odrze.

Wojciech Saługa i Gabriela Lenartowicz zapowiedzieli w piątek rano kontrole regionalne przeprowadzone przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Chcą zbadać czy służby wojewody oraz instytucje zespolone z urzędem wojewódzkim zadziałały prawidłowo w przypadku katastrofy ekologicznej na Odrze.

- Niech symbolem tej kapitulacji niech będzie milion złotych zaproponowanej jako nagrody (...) Państwo nie działa. Oddaje sprawiedliwość w ręce obywateli. Może ktoś im coś doniesie - powiedział poseł KO, Wojciech Saługa. Opozycja chce odkryć prawdę o przyczynach tragicznej sytuacji na Odrze. - Jaka jest prawda o stanie państwie, jaka jest prawda o bezpieczeństwie Polaków i jaka jest prawda o przyczynach skażenia Odry - dodał Saługa.

- Posłowie będą kontrolować instytucje regionalne, zwłaszcza te zespolone z wojewodą - zapowiedziała poseł Gabriela Lenartowicz. Przedstawiciele opozycji chcą przeprowadzić kontrolę w: Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, służbach wojewody, WIOŚ, Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Weterynaryjnej.

WIĘCEJ:

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3