Pościg za imigrantami w powiecie żywieckim. Policja zatrzymała busa z dziewiętnastoma Syryjczykami

fot. KPP w Żywcu

Redakcja

14 marca, 2023

Policjanci z żywieckiej drogówki, po pościgu, zatrzymali samochód, w którym przewożonych było dziewiętnastu obywateli Syrii. Jak się okazało, wszyscy przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich rodak 19-latek. 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek tuż przed 6.00. Policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Sopotni Wielkiej. 

-W pewnym momencie zauważyli kierującego renaultem traffic i dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Podczas trwającej ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze- relacjonuje żywiecka policja.

Gdy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że za kierownicą siedział obcokrajowiec. Wewnątrz pojazdu znajdowało się 19 osób, również obcokrajowców. 

zatrzymanie nielegalnych imigrantów w powiecie żywieckim
fot. KPP w Żywcu

Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe.

Jak ustalili, wszyscy byli obywatelami Syrii i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich rodak, 19-latek. Mężczyzna próbował zarobkowo przewieźć nielegalnych migrantów do krajów Europy Zachodniej. Usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania nielegalnego przekraczania granicy oraz niezatrzymania się do kontroli. 19-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Pozostałym osobom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu, za co grozi kara nawet 3 lat więzienia.

powiązane artykuły:

fot. KPP w Pszczynie
Wiadomości 6 grudnia, 2022

Mundurowi z Pszczyny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał bez zapiętych

FOO Gki8 Xo A Uk816
Wiadomości 19 marca, 2022

Ośmiu mężczyzn z Bliskiego Wschodu próbowało dostać się nielegalnie do Niemiec przez Polskę. Podróżo

44 678716
21 października, 2021

38-letni Gruzin, jeden dostawczy pojazd i aż 22 imigrantów z Bliskiego Wschodu. Policjanci z Gliwic

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3