Chorzowscy policjanci przejęli ponad 2400 działek dilerskich narkotyków

fot. KMP w Chorzowie

Redakcja

14 marca, 2023

Zatrzymano 26-latka z Chorzowa, który posiadał dużą ilość narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli różne substancje, z których można było przygotować ponad 2400 działek dilerskich. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Chorzowscy kryminalni posiadali informacje, z których wynikało, że 26-latek może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Policjanci złożyli mu wizytę w ubiegły czwartek. 

-Mężczyzna był zaskoczony ich obecnością. Gdy tylko zobaczył ich przed swoimi drzwiami, natychmiast chciał je zamknąć. Kryminalni nie pozwolili mu na to, wchodząc do mieszkania. Mężczyzna początkowo był agresywny, próbował nawet zniszczyć swój telefon, aby nie znalazł się w rękach stróżów prawa - relacjonuje chorzowska policja.  

Przeszukanie mieszkania z policyjnym psem tropiącym

Mundurowi rozpoczęli przeszukanie lokalu, w które zaangażowana została również Neta — pies wyszkolony do znajdowania narkotyków, która wraz ze swoim przewodnikiem przyjechała z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, żeby wesprzeć chorzowskich policjantów. 

-Informacja potwierdziła się. W różnych częściach mieszkania znajdowała się marihuana oraz metamfetamina, z których można było przygotować ponad 2400 działek dilerskich. Mundurowi zabezpieczyli również ponad 10 000 w gotówce - podała KMP w Chorzowie.  

Kara za posiadanie narkotyków

W piątkowe popołudnie mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

powiązane artykuły:

Policja Śląska
Lokalne 9 marca, 2023

Mieszkanka Szczekocin chciała porozmawiać z policjantami o problemach wychowawczych swojego syna

policyjny pościg w Dąbrowe Górniczej
Lokalne 1 lutego, 2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy próbie kontroli drogowej zaczął uciekać, pr

fot. KMP w Sosnowcu
Lokalne 23 stycznia, 2023

Kryminalni z Sosnowca zabezpieczyli blisko 14 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. W

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.4µg/m3 PM2.5: 33.3µg/m3