Pod wpływem narkotyków przewoził dwójkę dzieci. Policyjny pościg w Dąbrowie Górniczej

policyjny pościg w Dąbrowe Górniczej

Redakcja

1 lutego, 2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy próbie kontroli drogowej zaczął uciekać, przewożąc w samochodzie dwójkę dzieci. Okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło około 20.00 na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Na jednej ze stacji paliw mundurowi zauważyli mitsubishi z zafoliowaną wybitą tylną szybą, którego kierowca nerwowo się zachowywał. Stróże prawa postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący chciał jednak uniknąć spotkania z nimi. 

-Mężczyzna staranował pojazd stojący za nim i przyspieszył, ignorując wydawane polecenia przez policjantów. Podczas ucieczki łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, jeżdżąc całą szerokością jezdni oraz wjeżdżając na chodniki - relacjonuje dąbrowska policja. 

Do pościgu za uciekającym kierowcą włączył się drugi patrol prewencji. Policjanci zatrzymali uciekiniera w bezpieczny sposób dopiero na terenie Sosnowca, ponieważ wiedzieli, że w środku podróżuje dwójka dzieci. Mężczyzna na koniec pościgu porzucił rodzinę i postanowił kontynuować ucieczkę pieszo. Chwilę później był już w rękach stróżów prawa. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 18-letni mieszkaniec Będzina miał wiele na sumieniu. 

-Oprócz zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, po badaniu na zawartość narkotyków wyszło na jaw, że kierujący jest pod wpływem amfetaminy-podała KMP w Dąbrowie Górniczej. 

Mężczyzna podczas ucieczki wiózł w samochodzie dwójkę dzieci w wieku 2 i 14 lat oraz swoją 18-letnią partnerkę. To nie wszystko. 

-Stróże prawa znaleźli w samochodzie kilka tablic rejestracyjnych, które wcześniej służyły do licznych kradzieży paliwa. Na koniec okazało się, że nawet stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia — wybita tylna szyba, stłuczona przednia, brak ważnych badań technicznych-informuje policja z Dąbrowy Górniczej. 

Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za szereg wykroczeń i przestępstw. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

policyjny pościg w Dąbrowe Górniczej

powiązane artykuły:

61 741591
Lokalne 16 stycznia, 2023

"Ja nie dam rady?", zapewne takie retoryczne pytanie zadał sobie 36-latek, kiedy uznał, że dobrym

57 722349
Lokalne 2 września, 2022

42-latka wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka prze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3