Pijana kobieta nie wiedziała, dlaczego wezwała policję

pixabay.com

Redakcja

14 marca, 2023

Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie, za które grozi odpowiedzialność karna. Wśród licznych zgłoszeń, które otrzymują policjanci, czasami zdarzają się też te zmyślone i nieprawdziwe. Zgłoszenia takie angażują policjantów, strażaków czy ratowników medycznych, którzy w tym samym czasie mogliby być w miejscu, w którym faktycznie ktoś potrzebuje pomocy.

W minioną środę policjanci z Gilowic otrzymali informację, że w jednym z domów doszło do awantury i rękoczynów. Na miejscu mundurowi zastali 35-latkę, która zgłaszała interwencję. Kobieta była pod silnym działaniem alkoholu i nie wiedziała, po co wezwała policję. Z pozostałymi domownikami mundurowi ustalili, że do żadnej awantury, czy bójki nie doszło. Za bezpodstawną interwencję 35-latka została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Trafiła również do izby wytrzeźwień.

Do podobnego zdarzenia, doszło także dwa dni później. Policjanci z Żywca dostali informację, że na ulicy Żeromskiego zgłaszającą zaczepia, wyzywa oraz prowokuje do awantury pewien mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali 48-latkę, która powiedziała im, że pokłóciła się ze swoim znajomym i chciała zrobić mu na złość, dlatego zadzwoniła na policję. 48-latka za swoje zachowanie również została ukarana mandatem karnym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3