Gruzin samochodem dostawczym na sosnowieckiej rejestracji chciał przemycić 22 imigrantów

44 678716

Redakcja

21 października, 2021

38-letni Gruzin, jeden dostawczy pojazd i aż 22 imigrantów z Bliskiego Wschodu. Policjanci z Gliwic we współpracy z funkcjonariuszem z Gdańska oraz Strażą Graniczną zapobiegli nielegalnemu przemytowi ludzi.

Patrol złożony z dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, policjanta z Gdańska oraz funkcjonariusza straży granicznej zatrzymał na posterunku blokadowo-kontrolnym w miejscowości Czeremcha busa marki Ford Transit na sosnowieckich numerach rejestracyjnych - informuje policja.

Pojazdem kierował 38-letni Gruzin. Policja poprosiła go o otwarcie przedziału dostawczego. Nie wierzyli w to co zobaczyli. W środku pojazdu przebywało 22 imigrantów z Bliskiego Wschodu. Większość z nich to mężczyźni, którzy deklarowali obywatelstwo irackie.

Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale statecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani straży granicznej, zaś przemytnik odpowie przed sądem karnym - dodaje policja.

Przemyt ludzi jest poważnym przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3