Dramatyczny pościg w Jaworznie! Co się stało?

46 678762

Redakcja

21 października, 2021

Brak uprawnień do kierowania pojazdami, ucieczka przed policją, narkotyki w samochodzie i uszkodzenie radiowozu - mundurowi zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jaworzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Sceny rodem z filmu akcji rozegrały się w poniedziałek (18.10) wieczorem na terenie Jaworzna. Patrol Wydziału Prewencji, który poruszał się ulicą Grunwaldzką, zauważył pojazd marki Mazda na zamiejscowych numerach rejestracyjnych, a w nim kilka dziwnie zachowujących się osób. Gdy policjanci próbowali zatrzymać auto przy pomocy sygnałów świetlnych i błyskowych, kierowca nagle przyspieszył i zaczął uciekać ul. Grunwaldzką w kierunku Osiedla Stałego.

W pewnym momencie policjanci wyprzedzili uciekający samochód i zwolnili prędkość tak, aby zmusić kierującego do zatrzymania się. Kierowca Mazdy jednak zlekceważył mundurowych, a następnie uderzył osobówką w radiowóz. Natychmiast do pościgu dołączyły kolejne patrole i kilka kilometrów dalej w kompleksie leśnym pomiędzy Osiedlem Stałym a Podłężem uciekinierzy zostali zatrzymani. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że kierujący pojazdem to  24-letni mieszkaniec Jaworzna nie posiada uprawnień, a aktywny sądowy zakaz poruszania się pojazdam. Co więcej - auto, którym kierował, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Dodatkowo w samochodzie znaleziono narkotyki, narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw oraz kradzione we wrześniu na terenie miasta ościennego tablice rejestracyjne. Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na parking policyjny.

Wczoraj kierowca Mazdy usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 23-latkowi za posiadanie mniejszej ilości narkotyków grozi kara do 1 roku, natomiast 27-latkowi, który posiadał przy sobie większą ilość środków zabronionych, do 3 lat więzienia.

źródło: śląska policja/własne

46 678761

powiązane artykuły:

Police 4338246 1920
Lokalne 2 lutego, 2022

21-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie zatrzymał swojego samochodu do kontroli policyjnej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3