Pościg w Jaworznie. Policja odkryła „dziuplę” z częściami samochodowymi

zatrzymanie złodziei samochodów

Redakcja

4 kwietnia 2023

Jaworzniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży samochodu i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Odzyskane audi wróciło już do właściciela a mundurowi sprawdzają teraz, skąd pochodzą części ze zlikwidowanych samochodowych dziupli. 

W trakcie patrolu policjanci z Jaworzna podjęli interwencję wobec kierowcy samochodu marki Audi A4, którego chcieli wylegitymować. Mężczyzna na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. 

-Policjanci podjęli pościg, za jak się chwilę później okazało, skradzionym samochodem. Do mundurowych dołączyli też kryminalni z Jaworzna, którzy zatrzymali kierowcę i pasażera niedługo po tym, jak wybiegli z auta. W porzuconym audi stróże prawa znaleźli narzędzia i sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży pojazdów - relacjonuje policja z Jaworzna.

Policjanci zlikwidowali też dziuple, w których znajdowało się wiele skradzionych samochodowych części i podzespołów.

dziupla samochodowa w Jaworznie

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Właściciel skradzionego audi nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. O sytuacji dowiedział się od mundurowych, którzy jeszcze tego samego dnia zwrócili mu samochód.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i sprawdzają, skąd pochodzą skradzione części. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Członkom grupy przestępczej grozi do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

kradzieże samochodów na śląsku
Lokalne 31 marca 2023

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczyli części pochodzące z

35 679951
Lokalne 2 listopada 2021

Wspólne działania prowadzone były na terenie Bielska-Białej. Policjanci i funkcjonariusze straży gra

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3