Policjanci odzyskali kradzione części samochodowe

kradzieże samochodów na śląsku

Redakcja

31 marca 2023

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych na terenie Śląska i województwa łódzkiego samochodów. Wartość strat wyrządzonych procederem oszacowano na pół miliona złotych.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej z pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach powiązali działalność jednej z firm działającej na terenie Śląska z procederem przestępczości samochodowej. 

Kryminalni z „samochodówki” wraz z pracownikami katowickiego laboratorium kryminalistycznego oraz będzińskimi policjantami skontrolowali firmę, która zajmowała się demontażem luksusowych samochodów, a następnie odsprzedażą odzyskanych podzespołów.

-W trakcie prowadzonych działań zabezpieczono kluczowe elementy pojazdów jak karoserie, silniki, skrzynie biegów, które pochodziły z kradzieży samochodów dokonanych na terenie Śląska i województwa łódzkiego-podała KWP w Katowicach.
kradzieże samochdów na ślasku

Wartość strat wyrządzona procederem oszacowano na pół miliona złotych. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wyjaśniają okoliczności procederu miejscowej firmy.


powiązane artykuły:

Zlodzieje 3
Wiadomości 6 sierpnia 2019

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach i Oddziału Prewencji Polic

44 602710
Lokalne 1 lutego 2020

Na celowniku przestępców są układy wydechowe. Złodzieje kradną katalizatory i filtry cząstek stałych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3