Potężne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. W akcji brało udział ponad 250 funkcjonariuszy

3 403593

Redakcja

31 marca 2023

Jedenaście osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się dilerką narkotyków i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. W potężnym uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą uczestniczyło ponad 250 funkcjonariuszy!

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zostali wsparci przez kontrterrorystów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Katowic i Opola, policjantów z grup bojowych z Zarządów CBŚP: z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa i Opola oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. 

W efekcie zatrzymano 11 osób, które doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej charakter zbrojny, której członkowie zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych, w tym przede wszystkim alfa PiHP, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jednemu z zatrzymanych zarzuca się także kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

akcja cbśp
-Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie gangu mogą mieć na swoim koncie również zmuszanie do uprawiania prostytucji oraz czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu, dokonywanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, w szczególności wymuszeń rozbójniczych i pobić. Terenem ich działania była południowa część województwa śląskiego, przede wszystkim miejscowości Jastrzębie-Zdrój oraz Czechowice-Dziedzice - relacjonuje policja.

Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli prawie 10 kg różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy, w tym przede wszystkim alfa PiHP, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 80 szt. amunicji. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono równowartości ponad 80 tys. zł w gotówce w różnej walucie.

rozbito grupę przestępczą

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju aresztował na okres trzech miesięcy 10 zatrzymanych. Postępowanie ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

powiązane artykuły:

Policjagr
Lokalne 20 maja 2020

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali członków szajki oszustów, która dz

35 700962
Lokalne 28 kwietnia 2022

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili grupę przestępczą zajmującą się seksb

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3