Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się seksbiznesem

35 700962

Redakcja

28 kwietnia, 2022

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili grupę przestępczą zajmującą się seksbiznesem. Wśród zatrzymanych są osoby kierujące grupą, w tym mężczyzna, który prowadził w Czeladzi agencję towarzyską.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rozpracowując grupę przestępczą zajmującą się sutenerstwem, zatrzymali 3 osoby w tej sprawie.

Kryminalni podejrzewali, że 45-letni mieszkaniec Sosnowca, który w grudniu 2020 roku opuścił więzienie po odbyciu kary za prowadzenie na terenie Czeladzi agencji towarzyskiej, powrócił do przestępczego procederu.

Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazał, że mężczyzna w maju 2021 roku ponownie zajął się seksbiznesem, otwierając w Czeladzi agencję towarzyską. Jednocześnie 45-latek, wspólnie z 55-letnią kobietą, założył i kierował grupą przestępczą, w której uczestniczyła jeszcze inna, 45-letnia kobieta.

Sprawcy zajmowali się czerpaniem korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Przestępczy proceder przerwali kryminalni, którzy  w agencji towarzyskiej w Czeladzi zatrzymali kierującego grupą mężczyznę, a także kobietę biorącą udział w tym procederze. 55-letnia wspólniczka mężczyzny, została zatrzymana w swoim domu w jednej z miejscowości na terenie powiatu będzińskiego.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, która nadzoruje policyjne śledztwo. Tam zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby, za co grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyzna i 55-letnia kobieta usłyszeli również zarzuty kierowania grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat więzienia. Oboje odpowiedzą na zasadzie recydywy. W grudniu 2020 roku opuścili oni bowiem zakłady karne po odbyciu kary więzienia za wcześniejsze prowadzenie agencji towarzyskiej w Czeladzi i, jak ustalili śledczy, powrócili do przestępczego procederu.

Decyzją sądu zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

 

Źrodło: Policja Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3