Kryminalni zlikwidowali "dziuple samochodowe" z częściami wartymi... 2 miliony złotych! [FOTO]

35 679951

Redakcja

2 listopada, 2021

Wspólne działania prowadzone były na terenie Bielska-Białej. Policjanci i funkcjonariusze straży granicznej zwrócili szczególną uwagę na te miejsca, w których mogły być składowane kradzione części samochodowe. Sprawdzenia te były poprzedzone wieloma ustaleniami, które zaprowadziły mundurowych do tak zwanych „dziupli” samochodowych.

Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 264 podzespoły, które pochodziły z samochodów skradzionych na terenie Unii Europejskiej. W głównej mierze wśród odzyskanych części znalazły się silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii. Części te przeznaczone były do sprzedaży, a ich wartość oszacowano na około 2 miliony złotych.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wyjaśniają teraz, w jakich okolicznościach elementy te trafiły do naszego kraju.

Przypominamy, że za handel przedmiotami pochodzącymi z kradzieży grozi 5 lat więzienia. Jednocześnie przestrzegamy przed kupowaniem samochodowych części po „okazyjnych” cenach i z niesprawdzonych źródeł. Paserstwo, również to nieumyślne, podlega odpowiedzialności karnej.

źródło: policja śląska 

35 679949

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3