Pościg ulicami Katowic i Mysłowic. 60-latek prawie potrącił policjanta

49 772007

Redakcja

17 sierpnia, 2023

60-latek z Mysłowic próbował uciec policjantom. Prawie potrącił jednego z nich. Zamiast tylko dostać karę za jazdę pod wpływem alkoholu, to grozi mu teraz więzienie. 

Funkcjonariusze z katowickiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie Giszowca w Katowicach. Zauważyli samochód marki Kia, który zatrzymał się kilkadziesiąt metrów przed nimi. Policjant wskazał kierowcy miejsce, w którym przeprowadzona zostanie kontrola. Wtedy Kia gwałtownie odjechała w kierunku Mysłowic.

Policjanci ruszyli w pościg. Na terenie Mysłowic funkcjonariuszom udało się zatrzymać kierowcę - zablokowali jego pojazd radiowozem. Kierowca jednak nie odpuszczał. Zaryglował się w samochodzie i próbował odjechać. Prawie potrącił policjanta. 

Uciekinier odjechał i wjechał do lasu, ale i tam został zablokowany przez policjantów. Funkcjonariusze musieli siłowo wyciągnąć kierowcę z pojazdu.

Okazało się, ze uciekinierem był 60-latek z Mysłowic. Był po spożyciu alkoholu (ponad pół promila). Oprócz odpowiedzialności za kierowanie pod wpływem alkoholu, odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3