Znamy datę pogrzebu 18-letniej Wiktorii. Dziewczyna została zamordowana

Candle gcab887484 1920

Redakcja

17 sierpnia 2023

18 sierpnia odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłej Wiktorii z Bytomia. Została zamordowana w minioną sobotę. 

18-letnia Wiktoria z Bytomia pojechała w piątek do Katowic na dyskotekę/imprezę. Nic nie wskazywało na to, że nie wróci już do swoich bliskich. 

 Wiktoria poznała 19-letniego Mateusza H. z Radzionkowa na dworcu w Katowicach lub w autobusie. Był to wczesny, sobotni poranek. Jechali autobusem do Tarnowskich Gór.

Dlaczego dziewczyna postanowiła wysiąść razem z 19-latkiem w Radzionkowie? To na ten moment tajemnica. W jaki sposób Mateusz H. namówił/zachęcił Wiktorię, żeby udała się z nim do mieszkania. Co wydarzyło się na miejscu tragedii? Szczegółów na ten moment nie znamy. Śledczy nie chcą ich ujawniać. Czekają też na dokładne wyniki sekcji zwłok.

Dlaczego zabił Wiktorię?

Jak poinformował Super Express, Mateusz miał wysłać wiadomość sms do mamy Wiktorii, którą poinformował, że dziewczyna śpi u niego. Czy jeszcze 18-latka wtedy żyła? To pytanie, które wyjaśni śledztwo.

18-latka miała zostać uduszona, ale to też ma potwierdzić dokładnie sekcja zwłok. Dlaczego Mateusz to zrobił? Przyznał się do winy. Stwierdził, że poczuł "wewnętrzny powód" zabicia nastolatki. Według jego relacji, nie znali się wcześniej.

Wiktoria zginęła w sobotę. Tego samego dnia po południu Mateusz miał zadzwonić do służb i poinformować o zamordowaniu dziewczyny i chęci popełnienia samobójstwa. Policja odnalazła go na terenie ogródków działkowych.  19-latek trafił do aresztu.

Pogrzeb

Bliscy Wiktorii poinformowali w mediach społecznościowych o dacie i miejscu pogrzebu. Ostatnie pożegnanie 18-latki odbędzie się o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Jacka w Bytomiu. Następnie Wiktoria zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym przy ul. Staffa. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3