Porzucił psa, bo "był już stary". Przywiązał go do śmietnika

Porzucenie psa

Redakcja

17 maja 2024

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 51-latka, który na początku miesiąca przywiązał psa do kraty ze śmietnika i go porzucił. Mężczyzna tłumaczył swoje nieodpowiedzialne zachowanie tym, że pies był już stary, schorowany i nie miał siły się nim zajmować. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za które grozi mu do 3 lat więzienia.

Na początku miesiąca, dokładnie pierwszego dnia majówki, dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o porzuconym psie, który był przywiązany do kraty śmietnika przy ulicy Granitowej.

Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili treść zgłoszenia i razem z pracownikami schroniska w Chorzowie zabezpieczyli czworonoga.
Ustalono także, że tego samego dnia właściciel porzuconego psa próbował oddać go do schroniska lecz spotkał się odmową.
 - relacjonuje policja. 

Sprawa trafiła w ręce świętochłowickich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy przystąpili do ustalenia i namierzenia nieodpowiedzialnego właściciela. Wczoraj (16 maja br.) uzyskali informację, gdzie przebywa i natychmiast pojechali go zatrzymać.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51-latkowi z Chorzowa zarzutów, do których się przyznał. Nieodpowiedzialny opiekun czworonoga tłumaczył się, że pies był już stary, schorowany i nie miał siły się nim zajmować - podała KMP w Świętochłowicach. 

Zgodnie z obowiązującym prawem, porzucenie psa jest traktowane jako znęcanie, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Znecanie sie nad psami
Lokalne 16 maja 2024

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagraż

Porzucone psy w swietochlowicach
Lokalne 5 kwietnia 2024

W jednym z mieszkań na terenie Świętochowic zostały porzucone psy. Policjanci razem z pra

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3