Ponad 30 proc. poparcia dla PiS w województwie śląskim

Jkgliwice

Redakcja

8 lutego 2023

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się teraz, to Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na bardzo dobry wynik w województwie śląskim. Według analizy IBRiS dla Radia Zet to ponad 30 procent poparcia.

IBRiS przygotowała analizę dla Radia ZET na podstawie sondaży wyborczych realizowanych od listopada 2022 do stycznia 2023. Poparcie wyborcze partii politycznych zostało rozbite na województwa. Koalicja Obywatelska może liczyć na dobry wynik w  kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim. W pozostałych województwach nadal wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

Według IBRiS, PiS w województwie śląskim może liczyć aż na 32 procent głosów! Drugie KO ma poparcie na poziomie zaledwie 19 procent i jest to jedno z najniższych wyników KO w Polsce. W ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska zdobyła w woj. śląskim 30 procent głosów.

Pozostałe wyniki dla województwa śląskiego: Nowa Lewica - 11%, Polska 2050 - 9%, Konfederacja - 8%, PSL - Koalicja Polska - 7%, Trudno powiedzieć - 14%.

Analiza Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Radia ZET została zrealizowana na podstawie zagregowanych pomiarów preferencji wyborczych z listopada i grudnia 2022 oraz stycznia 2023 (łącznie ponad 9000 wywiadów) przeprowadzonych metodą CATI na reprezentatywnych próbach ogólnopolskich.

fot. PiS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3